ARTYKUŁY - STRONA GŁÓWNA


Madonna di Campiglio i okolice

Region Trentino to jeden z najlepszych obszarów jakie można sobie wymarzyć na wypoczynek. Zaśnieżone, skaliste szczyty, piękna alpejska przyroda, i bajeczna pogoda ze słońcem świecącym przez ponad 80% dni w ciągu roku - to wszystko czyni miejsce wprost idealnym, i to o każdej porze roku. Turyści szczególnie cenią sobie znakomicie zorganizowaną, nowoczesną infrastrukturę narciarską oraz dużą ilość atrakcji oferowanych przez znajdujące się w tym regionie ośrodki rekreacyjno-wypoczynkowe. Satysfakcję z pobytu tutaj czerpią tutaj nie tylko narciarze, ale też miłośnicy trekkingu, spacerów, kolarstwa górskiego, czy wspinaczki. Ponadto również osoby zainteresowane sportami wodnymi mogą realizować tutaj swoją pasję, a to dzięki dużej ilości znajdujących się w Trentino rwących rzek, potoków, i różnego rozmiaru jezior polodowcowych.

Wśród najatrakcyjniejszych terenów znajdują się niewątpliwie doliny, w których mieszczą się centra całej infrastruktury narciarskiej, i które stanowią najlepsze węzły komunikacyjne umożliwiające dostęp do okolicznych szczytów, na pobliskie trasy, i do sąsiednich dolin. Ośrodki ulokowane w dolinach oferują najszerszy wachlarz atrakcji dla turystów.

To właśnie w jednej z dolin, a mianowicie w samym sercu Val Rendeny ("val" po włosku oznacza "dolinę"), na wysokości 1550 m, położony jest kurort Madonna di Campiglio. To najsłynniejszy i najmodniejszy ośrodek w całych Dolomitach, zwłaszcza wśród Włochów i turystów przybywających tu z północnych Alp, np. z Austrii. Teren, na którym się znajduje, należy do obszaru chronionego uznawanego za najpiękniejszy w Dolomitach - do Parku Narodowego Adamello Brenta. Madonna di Campiglio znana jest z wysokiej jakości tras przebiegających na jej terenie. O ich atrakcyjności świadczą przede wszystkim: panoramiczność, otwartość, liczne skręty, i przejrzyste oznakowanie. Ogromnym atutem tych szlaków wskazywanym przez narciarzy jest także ich zawsze doskonałe naśnieżenie - nie tylko dzięki większym niż w pozostałych rejonach Dolomitów opadom śniegu, ale także w rezultacie dodatkowego sztucznego naśnieżania przy użyciu specjalnych maszyn. Polecamy dowiedzieć się więcej o ofercie ośrodka Madonna di Campiglio i panującej tam pogodzie. Tutaj możecie znaleźć szczegółoweinformacje na ten temat i obejrzeć widok na tamtejsze stoki, który rejestrują kamery zainstalowane w terenie - to świetny pomysł zwłaszcza, gdy wybieracie się na trasę. Warto pamiętać, że w obszarach górskich - nawet o tak pięknej aurze - dość często występują nagłe zmiany warunków atmosferycznych.

W pobliżu popularnej, pełnej turystów Madonny di Campiglio położony jest inny kurort narciarski, w którym panuje dużo większy spokój. To miejscowość o nazwie Pinzolo, idealna na przykład na wypad dla rodzin z dziećmi, ceniących sobie bardziej kameralny nastrój niż ten, który panuje w wielkiej sławy ośrodku Madonna di Campiglio. Pinzolo oferuje nieco mniej tras i atrakcji niż Madonna, ale rekompensuje to malownicze i stosunkowo zaciszne położenie. Łatwo jest się stąd dostać na sieć wyciągów należących do tego pobliskiego, rozległego ośrodka. Do największych atrakcji należą dwa czarne szlaki, cieszące się popularnością głównie wśród zaawansowanych narciarzy: Grual Nera liczący 924 m długości, i krótszy, zwany Variante Rododendro-Cioca, o długości 402 m. Zjazdy nimi są szybkie i dostarczają dużej dawki emocji. Tutaj znajdziecie szczegółowe informacje o atrakcjach w Pinzolo.

Madonna di Campiglio. Pinzolo.


Umieszczono - 18.07.2012 r.


ARTYKUŁY - STRONA GŁÓWNA